Zielona herbata – zdrowa?

Zielona herbata

Zielona herbata pochodzi z Indii i Chin, tam zrobiła furorę. Już dawno tamtejsi medycy darzyli uznaniem wywar zielonej herbaty ze względu jego korzyści zdrowotnych, znanych już od wieków.

Jednak mimo to stosunkowo nie dawno zielona herbata zyskała popularność w Europie i Polsce.

Jak się okazuje herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie jednak tylko niecałe dwadzieścia procent to zielona herbata, reszta to odmiany herbaty czarnej.

Wszystkie herbaty za wyjątkiem herbat ziołowych pochodzą z suszonych liści Camellia sinensis rosnących w egzotycznych krajach. To stopień utlenienia liści, z których robi się susz decyduje o rodzaju herbaty.

Zielona herbata zatem pochodzi z najbardziej utlenionych liści i jest poddawana najmniejszej obróbce, dzięki czemu w swoim składzie posiadają najbardziej korzystne przeciwutleniacze.

Dziś już wiadomo, jak ważne jest codzienne dostarczanie do organizmu substancji bogatych w przeciwutleniacze.

Ze względu na swoje właściwości, zielona herbata od zawsze wykorzystywana była w medycynie chińskiej i indyjskiej a w szczególności do leczenia ran, poprawiania trawienia, poprawiania pracy serca, regulowania temperatury ciała i co ciekawe do utrzymywania równowagi zdrowia psychicznego.

Zielona herbata to bardzo częsty składnik wielu środków na odchudzanie typu Vita Slim Proactive i inne. Natomiast najskuteczniejsze prepraty wspomagające spalanie tłuszczu to mieszanka kilku takich składników typu zielona herbata, piperyna, guarana, skórka pomarańczy czy czerwona papryka.

Dlatego lepiej wybierać środki, które mają połączenie kilku takich składników, a nie tylko jeden np. zieloną herbatę. Te naturalne składniki (tzw. termogeniki) przyspieszają metabolizm, przez co szybciej pozbywamy się tkanki tłuszczowej.

Najnowsze badania wykazały, że zielona herbata może mieć pozytywny wpływ w zasadzie na wszystko od skutecznego odchudzenia się poprzez regulację zaburzeń wątroby, aż do pozytywnego skutku dla ludzi z cukrzycą drugiego typu. Może więc warto poznać zieloną herbatę dokładniej?

Dodaj komentarz